Käesoleva aasta juunis külastavad Eestit Tšehhi riikliku telekanali ajakirjanikud, väisatakse ka Tallinna ja Põhja-Eesti piirkondi.

“Telekanali ajakirjanike eesmärk on teha Eestit tutvustav telesaade programmile „On the Road Around Estonia”,” lausus SA Põhja-Eesti Turism juhatuse liige Karmen Paju. Saate materjali tarbeks salvestatakse filmikaadreid ka Eesti Vabaõhumuuseumis toimuval pärimuslikul jaaniõhtul. Mõistagi pakub TV meeskonnale huvi piirkondliku kultuuripärandi unikaalsus ja autentsus. TV vaatajatele soovitakse tutvustada uusi sihtkohti, pakkudes külastuselamusi ja teadmisi.

Eesti erinevate piirkondade tutvustamiseks ning maakondi külastavate turistide arvu suurendamiseks korraldab EAS Turismiarenduskeskus igal aastal välisriikide ajakirjanikele mõeldud pressireise.

SA Põhja-Eesti Turism näeb pressireisides eelkõige võimalust tutvustada välisajakirjanduse vahendusel Põhja-Eestit kui reisisihti ning tekitada inimestes huvi ning soov oma puhkus just siin veeta. Kahtlemata on rahvusvaheline press tähtis väljund igale maakonnale, kes teenib turismi pealt ja huvitub investeeringutest.

Karmen Paju sõnul on pressireisid tulemuslikud ja välisriigi meedias ilmunud info suurendab sellest riigist Põhja-Eestisse jõudvate külastajate arvu.