Laupäeval, 17. septembril kell 11-14 toimub Haabneemes Viimsi Kooli territooriumil juba 10. Viimsi turvalisuspäev. Turvalisuspäevaga paralleelselt toimub Viimsi Koolis ka iga-aastane infolaat. Tegemist on kogupereüritusega.

Viimsi abivallavanem Jan Trei, kes turvalisuspäeva korraldamise idee valda tõi, sõnas, et Viimsi turvalisuspäev kannab tulevikku vaadates sügavamat eesmärki – õpetada kogukonnaliikmeid võimalikult ohutult oma igapäevaelu tegemisi korraldama. „Turvalisus algab pisidetailidest, märkamisest ja hoolimisest nii endast kui kogukonnast,“ lausus Trei.

Turvalisuspäeval tutvustavad politseinikud, päästjad ja kiirabitöötajad oma tööd ja annavad praktilist nõu, kuidas oleks turvalisem elada. Esitlustega on kohal näiteks Viimsi ja Prangli Vabatahtlik Merepääste,  Eesti NATO Ühing, Meeskond Security, Securitas Eesti ja G4s,  Autosõit (pöörlev auto), Kaitseliit, Naiskodukaitse, Tallinna Kiirabi, Päästeameti Põhja Päästekeskuse esindus ja demineerijad, Politsei- ja Piirivalveamet koos narkokoertega, Sisekaitseakadeemia jne

Lisaks partnerite esitlustele korraldab vallavalitsus turvalisuspäeva juubeliaastal ka infoseminare. Ettekannetega sisustavad seminari Eesti Abipolitseinike kogu juhatuse esimees Dein-Tom Tõnsing (teemal „Vabast tahtest, kohusetundest“),  Sotsiaalkindlustusameti Põhja regiooni lastekaitseüksuse nõunik Kaja Rattas („Märka nõrgemat“ – mida teha ja kuhu teatada, kui näed),  Päästeameti Põhja Päästekeskuse Ennetusbüroo nõunik Mait Lillemaa („Koduohutus“) ning Marek Väljari, MTÜ Eesti Naabrivalve tegevjuht („Kuritegude ennetamine läbi keskkonna kujundamise“). Seminariettekanded toimuvad kell 11.30 – 13.30 Viimsi Kooli I korruse klassis A-110.

Viimsi turvalisuspäeva külastaja saab mitmekesist teavet, kuidas ohte vältida ning ohuolukordades adekvaatselt käituda. Näpunäited, mida turvalisuspäeva raames jagatakse, on väga praktilised ja lihtsad: näiteks saab teada kuidas käituda liiklusõnnetuses, mida teha siis kui nähakse pealt vargust või röövimist, kuidas osutada vajaduse korral esmaabi, mida silmas pidada hoone kütmisel, miks peab olema kodumajapidamises pulberkustuti, kuidas seda kasutada jne.

Aastast aastasse on turvalisuspäevaga liitunud uusi koostööpartnereid nii avalikust kui erasektorist. Nii saavad huvilised sel aastal jälgida näiteks ka Kaitseliidu Harju maleva Rävala malevkonna demonstratsioonesitlust – näidislahingut „Varitsus“.

Paralleelselt Turvalisuspäevaga toimub ka Viimsi Kooli infolaat, kus üle 50 osaleja on tutvustamas erinevaid huvitavaid vaba aja veetmise võimalusi noortele meie vallas ja lähiümbruses. Lisaks antakse ülevaate Viimsi koolides töötavatest huviringidest, trennidest ning spordiklubidest.

Jan Trei: „Turvalisuspäeva ürituse oleme alati ühildanud septembrikuus kooli algusega, et nii lapsed kui vanemad mõtleksid kaasa ohutusele ja turvalisusele kooliteel ning kodudes. Nii on Viimsi turvalisuspäev ja Viimsi Kooli infolaat juba aastaid olnud väga oodatud pereüritus.“

Esimene Viimsi turvalisuspäev korraldati 2007. aasta sügisel.

Lisateave üritusest ja seminari kava: https://www.facebook.com/events/271883096525015/