Eesti Turismifirmade Liidu (ETFL) eestvedamisel toimus 7. veebruaril Tourest 2020 raames äriseminar, mille eesmärk olianda kompaktne ülevaade Eesti turismipiirkondade uudistest, uutest toodetest ja teenustest ning peamistest sündmustest 2020 turismihooajal.

Seminar viis kokku uute toodete, teenuste pakkujad ning välis-ja siseturistidele keskenduvad reiskorraldajad, et uued teenused leiaksid kiiresti tee reisipakettidesse ja sealtkaudu välisturgudele. 

Põhja-Eesti turismiregiooni uudistest andis ülevaate SA Põhja-Eesti Turism juhatuse liige Karmen Paju.

HARJUMAA  
Padise klooster 
Harjumaal avab uksed 2020. aasta kevadel, hoonest saab korrastatud külastuskeskus. Sajandeid varemetes olnud suurejoonelises kloostrikompleksis saad uudistada seni avamata olnud ruume. Kloostri kirikus hakatakse korraldama kontserte, hoones on hea akustika. Kirikusse pääseb ka ratastooliga, sest kloostris on nüüd invalift.
Anija mõisa ait-sündmuskeskus avati külastajatele 2019. aasta detsembris. Tallinnast kõigest 30-minutilise autosõidu kaugusel asuva mõisa peahoone avatakse 2020 suvel koos mõisaajastut tutvustava ekspositsiooni ja saalidega. Maitse ja ilumeeli erutab hõrkude maitsetega Anija Mõisakohwik.
Restoran Ruhe ja Hestia Hotel Laulasmaa Spa restoran Wicca saavutasid White Guide 2020 kõrgtaseme ja on ekspertide poolt soovitatud söögikohtade nimistus. 

LÄÄNE-VIRUMAA 
Rakveres valmib 2020 suve teises pooles unikaalne Vallimäe vabaõhu kontsertpaik, kus saab olema 4400 istekohta pealtvaatajatele ja nõlvade vahel 800-kohaline amfiteater. Avamispidu toimub 01.08.2020.
Vihula Mõis
 avab juunikuus uue, kaasaegse ujula ja saunakeskuse, kus iga saun on omanäolise kujundusega. 700ruutmeetri suurusel alal on külalistele lõõgastumiseks 15-meetrine bassein, lastebassein, külmaveebassein, leili- ehk soome saun, suitsusaun, sanaarium, aurusaun, kaks mullivanni, puhkeala ning kaasaegsed riietus-ja pesemisruumid. Unique Hotels hotelliketti kuuluv ajalooline 4* Superior Vihula Mõis pälvis mainekal EHA (European Hotel Awards) auhinnagalal väärika tiitli “Parim ajalooline hotell Euroopas 2020, mis on väga kõrge tunnustus siinsele turismimaastikule.
RMK Oandu külastuskeskuse ja Sagadi metsakesuse vahelise suurte puuskulptuuridega ääristatud metsajuturaja avamine ja puupäevad toimuvad 22.08.2020.

IDA-VIRUMAA
2020. aasta suvel lõpevad Narva linnuses 2018. alanud restaureerimistööd ning huvilised pääsevad varem külastajatele suletud jõepoolsesse idatiiba ja konvendihoone müüriharjal kulgevale galeriile. Esimest korda avaneb võimalus imetleda kaevutornist vaadet Narva jõele ja jõe idakaldal paiknevale Jaanilinna kindlusele ning kiigata põhjatusse linnuse kaevu. Lisaks avatakse kogu perele elamust ja avastamisrõõmu pakkuv interaktiivne püsinäitus, mille peateema on ida ja lääne piiril asuv 700-aastane Narva linnus ja selle ajalugu.
2020. aastal hakkab Narva Muuseum kõigile soovijatele näitama ka kuulsat Vana-Narva maketti (autoriks Fjodor Santšõn), mida avalikkus pole viimastel aastatel maketi eksponeerimiseks sobivate ruumide puudusel näinud. Narva Muuseum avab Vana-Narva maketi ekspositsiooni selleks spetsiaalselt valitud vanas mööblivabriku hoones, kus kõik huvilised saavad aimu Läänemere barokkpärliks kutsutud Teise maailmasõja eelse Narva vanalinna arhitektuurist.
Ida-Viru maakonnas suureneb  voodikohtade arv, lisandub mitmeid uusi majutuskohti, nt Tuhamäe hostel avab jaanuari lõpus oma teise puhkemaja, nüüd võimalus majutada hosteli ja kahe puhkemaja peale kokku 50 inimest. 

JÄRVAMAA
Soomlasest kunstniku Raija Merilä kodugalerii võõrustab kunstihuvilisi Paides. Kõik kodused ruumid on kaunistatud maalidega, mille suurusjärk jääb 400 kanti. Kodugalerii tööd on ka müügiks.
Tallinn-Tartu maantee ääres asuv Hindreku talu kutsub seiklushuvilisi inimesi rabarestosse, kus lisaks imelisele Eestimaa loodusele saab nautida ka väga maitsvat lõkketoitu ja kodumaiseid veine. Rabaresto asub talu salajases peidukohas, kuhu pääseb ainult mööda Esna jõge kanuudel. 
Kurjailma festival toimub Järvamaal 19.09-30.11 olles uus, elamusrohke külastushooaega pikendav ürituste sari kultuurist kuni toiduni ja loodusest spordini. 

RAPLAMAA
Soome ja Eesti koostööprojekti „Lights on“ raames ja RMK kaasabil sai uue, korrastatud ilme Varbola linnus, mis on kogu Põhja-Euroopa üks suuremaid ja võimsamaid muinaslinnu. Korrastati ligipääsud, liikumisteed linnusevallil, rekonstrueeriti viidad ja infotahvlid, rajati valgustus nii linnusevallile kui ka linnuseõue kaevule. 
Voore tallid pakuvad elamustoitlustust „Kuninglik gurmeepiknik“. Valged hobused kannavad sind Varbola linnamäe metsikusse loodusesse, kus elegantses miljöös saad nautida põnevaid maitseelamusi. Pakutake ka kaariku-, ree- ja saanisõitu.  
Preeriakoda peibutab ürgsete elamustega rabaval Raplamaal. Seiklushuvilised saavad oma oskusi testida põgenemismetsas. 
Uued põnevad kohad on Paisu talu, kus lisaks majutusteenusele pakutakse ruume nii seminarideks kui ka suuremateks kokkusaamisteks. Majesi Apatments Külaliskorterid (8 tk, majutavad 45 in) avas uksed värskelt renoveeritud ajaloolises preestrimajas.  Koridoris on võtmeboksid, kust külastaja saab oma korteri võtme kätte mugavalt endale sobival ajal. Touresti messiks valmisid ettevõtjate uued ühispaketid

Lisainfo:

Karmen Paju
juhatuse liige 
SA Põhja-Eesti Turism
tel 506 3770
e-post: karmen@northestonia.ee
www.northestonia.ee