Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses toimub sel nädalalõpul (8.-10. veebruar) rahvusvaheline turismimess Tourest 2019, mis on pikima ajalooga ja suurim turismimess Balti riikides. Eesti Turismifirmade Liit korraldab seda juba 1991. aastast alates. Tänavu on messile on registreerunud üle 500 eksponendi 30 erinevast riigist.

Peahallis on esindatud reisibürood ja-korraldajad, transpordiettevõtted ja turismivaldkonna tugiteenused. Puhka Eestis halli, mida korraldatakse koostöös EAS turismiarenduskeskusega on koondunud Eesti maakondade ja seal asuvate turismiatraktsioonide väljapanekud. Põhja-Eesti turismiregioonist on oma ekspositsiooniga väljas kõik maakonnad: Harjumaa, Raplamaa, Järvamaa, Lääne-Virumaa ja Ida-Virumaa. Turismisihtkohad meelitavad külastajaid põnevate uudiste, õnnelooside ja messipakkumistega.

Elamused ja Maitsed hallis saavad messikülastajad nautida ehedat Eestimaist toitu, mida kohapeal pakuvad Eesti Toidutee klastrisse kuuluvad kokad-kohvikud ning toidutoodangu müüjad. Toiduala mõnusale miljööle aitab kaasa Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrts. Lapsi ja nende vanemaid rõõmustab Pärnumaa maitsete koostöökogu turismiettevõtjate poolt pakutav lasteala kus saab meisterdada ja nuputada.

Turismimaa Eesti: uued turismitooted ja -teenused Eesti regioonides 2019

SA Põhja-Eesti Turism juhatuse liikme Karmen Paju sõnul toimub messi esimesel päeval Eesti turismiregioonide ja Eesti Turismifirmade Liidu incoming ettevõtete seminar, kus regionaalsete turismiorganisatsioonide esindajad annavad ülevaate piirkondlikest turismiuudistest, uutest kohtadest ja tippsündmustest. Kuna huvi seminari vastu on suur ja eelregistreerunute arv ületab juba 100 piiri, siis korraldatakse huvilistele lausa kaks seminari.

Tänavu tulevad Eesti eksponentide toodete ja teenustega tutvuma ning ärisidemeid sõlmima Hosted Buyer Programmi raames 45 välisostjat. Põhja-Eesti maakondade puhkusevõimalusi tutvustab rahvusvahelisel B2B kohtumisel SA Põhja-Eesti Turism esindus.  

Kohtumiseni 8.-10. veebruaril turismimessil TOUREST 2019!

Lisainfo:

Karmen Paju
juhatuse liige 
SA Põhja-Eesti Turism
tel 506 3770
e-post: karmen@northestonia.ee
www.northestonia.ee