Eeloleval nädalalõpul, 7.-9. veebruarini toimub Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses rahvusvaheline turismimess Tourest 2020, millest on aastatega kujunenud suur puhkusevalikute kaubamaja. Eesti Turismifirmade Liit (ETFL) korraldab reisimessi juba 1991. aastast alates. Tegemist on Baltimaade suurima turismimessiga, tänavu on registreerunud üle 500 eksponendi 32 erinevast riigist. 

Peahallis on esindatud reisibürood ja-korraldajad, transpordiettevõtted ja turismivaldkonna tugiteenused. Koostöös EAS turismiarenduskeskusega loodud „Puhka Eestis“ hallis tutvustavad kodumaiseid puhkusevõimalusi kõik Eesti maakonnad. Põhja-Eesti turismisihtkohad Harjumaa, Raplamaa, Järvamaa, Lääne-Virumaa ja Ida-Virumaa meelitavad külastajaid põnevate messipakkumiste, õnnelooside ja uute turismikaartidega. 

Koostöös Eesti Maaturismi ja Eesti Toiduteega on „Elamused ja maitsed“ hallis esindatud 15 Eesti toidupiirkonda enam kui 50 väiketootjaga, kes pakuvad just oma piirkonnale omaseid kulinaarseid hõrgutisi. Toiduala mõnusale miljööle aitab kaasa Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrts. Lapsi ja nende vanemaid rõõmustab tänavu Jääaja Keskus, mis tuleb kohale lausa mammutiga. 

Turismimaa Eesti: uued turismitooted ja -teenused Eesti regioonides 2020

SA Põhja-Eesti Turism juhatuse liikme Karmen Paju sõnul toimub messi esimesel päeval Eesti turismiregioonide ja Eesti Turismifirmade Liidu ettevõtete äriseminar, kus turismiregioonide esindajad annavad ülevaate piirkondlikest turismiuudistest, uutest kohtadest ja tippsündmustest. Seminar annab võimaluse viia kokku uute toodete, teenuste pakkujad ning välis-ja siseturistidele keskenduvad reiskorraldajad, et uued teenused leiaksid kiiresti tee reisipakettidesse ja sealtkaudu välisturgudele. 

Tänavu tulevad Eesti eksponentide toodete ja teenustega tutvuma ning ärisidemeid sõlmima Hosted Buyer Programmi raames ca 60 hoolikalt valitud välismaist reisikorraldajat. ETFLi peasekretäri Mariann Luguse sõnul on väga oluline, et välismaiste reisikorraldajate portfooliosse satuks võimalikult palju erinevaid turismiteenuseid kõikidest Eesti piirkondadest.  

Tasuta pääseb messile eelnevalt alla laetud Touresti külastaja kutsega, mille võib välja printida või näidata ette mobiilis. Tasuta messipääsmed on külastajale kättesaadavad Touresti kodulehel.

Lisainfo:

Karmen Paju
juhatuse liige 
SA Põhja-Eesti Turism
tel 506 3770
e-post: karmen@northestonia.ee
www.northestonia.ee