Sihtasutus Põhja-Eesti Turism korraldab igal aastal Põhja-Eesti turismi- ja ettevõtluse edendamise alase konverentsi, kus samuti kuulutatakse välja käesoleva aasta parimad tegijad turismivaldkonnas. Igal aastal on fookuse all kindel teema või mõtteküsimus. Konverentse on korraldatud 2005. aastast. Siit leiate nii toimunud kui ka alles toimuvate turismikonverentside info.

Konverentsil tunnustame ka parimaid Põhja-Eesti turismiedendajaid ja -ettevõtteid. Tutvu konkursi tingimustega siin.


Põhja-Eesti XV Turismikonverents “Muutuste tuules” 29.10.2020

29. oktoobril toimub Lääne-Virumaal, Rakvere linnavalitsuse valges saalis Põhja-Eesti XV turismikonverents “Muutuste tuules”, mille programm pakub uusi teadmisi ja on ametialaselt kasulik. Konverentsile on oodatud kõik turismiarendajad, ettevõtjad, riigi ja kohalike omavalitsuste esindajad ning inimesed, kes soovivad leida ideid tuleviku kavandamiseks ja saavutada edu turismiäris.

Lavale astuvad Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, EAS turismiarenduskeskuse, kohalike omavalitsuste ja erialaliitude mõjukad võtmeisikud. Kogemuslugusid jagavad ja väärtust pakuvad valdkonna arvamusliidritest praktikud.

Kevadel kogu maailma majanduse halvanud koroonakriis tabas meid üleöö ja teadmised, kuidas kriisi õppetunde eduks pöörata on hädavajalikud. Teatavasti on Eesti turismi arengukava 2014-2020 kehtivusperiood peagi lõppemas ja järgmiseks neljaks aastaks kavandatav turismi programm toob sektorile olulisi muudatusi, seega on regionaalne turismikonverents suurepärane koht nii värske info hankimiseks kui ka uute kontaktide loomiseks.

Konverentsi juhib tuntud ja armastatud telenägu Hannes Hermaküla. Auditooriumi inspireerivad Harjumaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Raplamaa ja Järvamaa turismiettevõtjad, kes on koroonakriisis näinud võimalust, mitte ohtu ning suutnud nutikate lahenduste baasil rakendada uusi lahendusi. Peaesinejaks on Eesti kirjanik ja semiootik, Tartu Ülikooli vabade kunstide professor Valdur Mikita, kes on öelnud, et vanaaja inimene teadis vähe aga ta sai kõigest aru. Meie teame kohutavalt palju aga me ei saa enam millestki aru.

Konverentsi eesmärk on toetada turismi arengut ja tugevdada valdkonnaülest koostööd. Konverents toimub heas koostöös Rakvere Linnavalitsuse ja Lääne-Viru Omavalitsuste Liiduga. Traditsioonide kohaselt tunnustataksekonverentsil Põhja-Eesti parimaid turismiedendajaid ja -ettevõtteid. Põnevust pakub Põhja-Eesti kohaliku joogi- ja toidumeenete konkursi võitjate väljakuulutamine. Kohapeal toimub Põhja-Eesti toidu minilaat ja degusteerimine.

Konverentsi osalustasu on 25 eurot. Registreeru konverentsile SIIN.

Toimumiskohas on tagatud kõik tingimused osalejate turvalisuse tagamiseks. Palume osalejatel sisenemisel ja väljumisel desinfitseerida käsi ning hoida mõistlikku distantsi teiste osalejate ja esinejatega.

Päevakava

Esinejate tutvustused


Arhiiv

Põhja-Eesti XIV Turismikonverents 'Kuidas tuua soomlane Põhja-Eestisse?' (07.11.2019)

Põhja-Eesti Turismikonverents 2019

Juba 14. järjekorranumbriga Põhja-Eesti Turismikonverents toimus 07. novembril Ida-Virumaal Narva Linnuses algusega kell 11:00.

Konverents keskendus aktuaalsetele teemadele, mis käsitlesid suunamuutusi turismiturul, ülevaate sai Soome sihtturust, uuriti, kuidas nutikalt turundada ja räägiti juttu ka Narva linnapeaga. 

Tutvu ka konverentsi kokkuvõtte ja konkursi võitjatega. Fotojäädvustused on leitavad siit.

Päevakava

Esinejate tutvustused

Põhja-Eesti XIII Turismikonverents 'Tulevikunoodid!' (08.11.2018)

PET XIII turismikonverents "Tulevikunoodid!"

2018. aastal valminud Arvo Pärdi Keskuses toimus Põhja-Eesti turismikonverents „Tulevikunoodid!“ pakkus tänavu erakordselt põnevaid tulevikku käsitlevaid teemasid.

Mis on turismimajanduse hetkeseis ja tulevikuperspektiiv Eestis? Regionaaltasand täna ja homme. Metropoliregiooni tulevikuvisioon ehk Tallinn-Helsingi tunnelist saab Põhja-Eesti piirkonna majanduse kasvuvedur. Mida me teame Tallinna väliskülastajatest?

Konverentsi moderaator oli turismivaldkonna ekspert Erik Sakkov. Peaesineja oli Tartu Ülikooli majandusteaduskonna turunduse õppetooli juhataja Andres Kuusik, kes rääkis teemal „Eristu või sure!“, tõi praktilisi näiteid elust ja jagas turunduses töötavaid nutikaid näpunäiteid.

Põhja-Eesti maakondade paneelis diskuteerisid turismiuudiste ja -tuleviku teemadel piirkondade võtmeisikud.

Konverents toimus Arvo Pärdi keskuses  08. novembril 2018. Vaata konverentsi jäädvustusi siit. Tutvu ka pressiteatega.

Päevakava
Esinejate tutvustused

Põhja-Eesti XII Turismikonverents 'Pall korvi tagab võidu - nutikas panustamine toob turisti sihtkohta!' (09.11.2017)

Põhja-Eesti XII Turismikonverents "Pall korvi tagab võidu!"Kuidas Eestit maailmas nähakse? Kuidas Eesti brändi sõnumeid ja visuaalset maailma kasutades meie tuntust ja mainet kasvatada? Mis on kohaliku omavalitsuse roll turismi panustamisel ja kuidas piirkonda tulemuslikult arendada? Millised on turismisihtkoha positsioneerimise võimalused ja kuidas saab toidust katalüsaator erinevate majandusharude lõimimisel? Millised on looduskeskkonna kui turismiatraktsiooni võimalused turismisihtkoha arendamisel?

Nendele küsimustele said vastused oma ala ekspertidelt, kui osalesid 9. novembril 2017 Rapla Kultuurikeskuses toimunud Põhja-Eesti turismikonverentsil. Loe ka pressiteadet. Fotojäädvustused on leitavad siin.

Päevakava
Esinejate tutvustused

Konverentsil osales umbes 120 inimest. Konverentsi aitasid korraldada Rapla Maavalitsus ja Raplamaa Omavalitsuste Liit.

Põhja-Eesti XI Turismikonverents 'Kiirteelt kõrvale - avasta väikeste kohtade võlu!' (10.11.2016)

Põhja-Eesti Turismikonverents 2016

Kas ehtsate ja autentsete elamuste pakkumine aitab jääda ellu muutuste turbulentsis? Missugusel viisil võluvad oma külastajaid nutikad turismiettevõtjad? Millest räägivad turisminumbrid ja kuidas toimub positiivsuse dividendide väljavõtmine turismimaastikul? Nendele küsimustele said vastuse, kui osalesid turismikonverentsil. Peaesinejaks oli hinnatud motivatsiooni- ja juhtimiskoolitaja, treener, innustaja ja ettevõtja Alar Ojastu. Vaata ka fotojäädvustusi.

Päevakava

Loe ka artiklit Virumaa Teatajas “Mis meelitaks välisturisti pealinnast kaugemale?“.

Konverents toimus Kadrina Rahvamajas Lääne-Virumaal ja registreerunuid oli üle 100 inimese. Konverentsi korraldasid SA Põhja-Eesti Turism koos Lääne-Viru Maavalitsusega EAS Turismiarenduskeskuse toel.

Põhja-Eesti X Turismikonverents 'Pilt ette!' (12.11.2015)

Pilt ette!

Juubelihõnguline 10. Põhja-Eesti turismikonverents toimus 12. novembril 2015 vastrenoveeritud Kohtla Kaevanduspargis. Konverentsi peateemaks oli foto ja disain turismisihtkohtade turunduses, keskendudes külastussihtkohtade visuaalsele identiteedile ehk kuidas „pildile saada“.  

Konverentsi moderaator Margus Saar ERR-ist andis sõna nii ettevalmistunud esinejatele kui ka paljudele külalistele.   

Päevakava

Vaata ka turismikonverentsi galeriid.