Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses toimub sel nädalalõpul (9.-11. veebruar) rahvusvaheline turismimess Tourest 2018, mis on pikima ajalooga ja suurim turismimess Balti riikides. Eesti Turismifirmade Liit korraldab seda juba 1991. aastast alates. Messile on registreerunud üle 500 eksponendi, erinevaid riike on üle 30.

Peahallis on esindatud reisibürood ja-korraldajad, transpordiettevõtted ja turismivaldkonna tugiteenused. Puhka Eestis halli on koondunud Eesti maakondade ja seal asuvate turismiatraktsioonide väljapanekud. Põhja-Eesti regioonist on esindatud kõik maakonnad: Harjumaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Järvamaa ja Raplamaa. Arvestades, et külastajatele on mess meelelahutussündmus, erinevate turismitoodete otsimise võimalus ning uue info kogumise koht, siis meelitavad turismisihtkohad külastajaid põnevate uudiste, õnnelooside ja  messipakkumistega.

Elamused ja Maitsed hallis saavad messikülastajad nautida ehedat Eestimaist toitu, mida kohapeal pakuvad Eesti Toidutee klastrisse kuuluvad kokad-kohvikud ning toidutoodangu müüjad. Toiduala mõnusale miljööle aitab tänavu kaasa Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrts. Lapsi ja nende vanemaid rõõmustab lasteala, kus saab meisterdada, nuputada ja niisama uudistada.

„Turismimaa Eesti: uued turismitooted ja -teenused Eesti regioonides 2018“

SA Põhja-Eesti Turism juhatuse liikme Karmen Paju sõnul toimub messi esimesel päeval Eesti turismiregioonide ja ETFL incoming ettevõtete infotund-töötuba, kus regionaalsete turismiorganisatsioonide juhid annavad ülevaate piirkondlikest turismiuudistest ja maakondade esindajatel ning turismiettevõtetel on võimalus oma tooteid-teenuseid reisikorraldajatele kohapeal tutvustada.  Auditooriumi eesmärk on leida uusi ja põnevaid tooteid Eesti erinevatest regioonidest, et neid oma  reisipakettidesse ja -programmide kaasata.

Lisainfo:

Karmen Paju
Juhatuse liige | SA Põhja-Eesti Turism
karmen@northestonia.ee | +372 506 3770