18.-20. septembril toimus turismiinfo- ja külastuskeskuste töötajatele suunatud tootetutvustusreis Ida-Virumaale, kus tutvuti maakonna olulisemate turismiobjektidega. Arvestades, et oma igapäevatöös on turismispetsialistid külastajate informeerijad ja suunajad, siis andis reisil nähtu võimaluse näha ning kogeda uusi nüansse.

Tootetutvustusreisi esimesel päeval külastati Narva linnust, tutvuti Viktoria bastioni kasemattides ja püssirohukeldris väljapandud ekspositsiooniga, vaadati oma silmaga üle Vaivara sinimägede muuseumi näitusemaja. Huviga kuulati pikka aega suletud olnud Sillamäe linna lugusid ning tutvuti muuseumi väljapanekuga.

Teisel päeval väisati mitmeid majutusettevõtteid, jõuti ka Toila vallale kuuluvasse Toila sadamasse. Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses tutvuti sealsete turismitoodete ja -teenustega. Ka Kuremäe klooster kui Ida-Virumaa suurim turismimagnet oli programmi mahutatud. Reisiseltskonnale avaldasid muljet tublid Ida-Virumaa elanikud, kes väärtustavad oma kodukanti ja säilitavad seeläbi pärandkultuuri. Avinurme puiduaidas luuakse armastuse ja entusiasmiga ikka uut ja huvitavat, säilitades puutöötraditsioone. SA Põhja-Eesti Turism tegevjuhi Karmen Paju sõnul on Ida-Virumaa viimaste aastatega väga palju muutunud, turismiarengu mõistes ollakse tõusuteel.

Kolmas päev pakkus Ida-Virule kui seiklusmaakonnale omaseid külastuselamusi. Eesti kaevandusmuuseumis sukelduti maa-alustesse kaevanduskäikudesse ja tutvuti kaevuri elukutsega. Adrenliini dopingut ja lummavaid vaateid pakkus Adrenaator Grupi korraldatud karjäärisafari. Kukruse Polaarmõisast sai reisiseltskond teadmise, kuidas pealtnäha igavat asja saab teha suure kirega nii, et sellest sünnib ajalugu. Kiviõli Seikluskeskus tõestas, et põnevaid tegevusi leidub seal nii suvel kui ka talvel. Endisel tuhamäel on suusakeskus, suvine down-hill autode rada, disc-golfi park, motokeskus, kõrgseikluspark jms.  Enne kojusõitu tutvuti veel Purtse mõisa hõrkude maitsetega ning vaadati üle nii Purtse jahisadam kui ka uus Tulivee restoran.

Giidirollis oli Jõhvi turismiinfokeskuse infokonsultant Kristi Markov, meeleolu hoidis üleval suurepärane kooslus toredatest inimestest.

Õppereiside peakorraldaja on EAS Turismiarenduskeskus.