10. oktoobril toimus Harjumaal, Anija mõisa õdusas interjööris Põhja-Eesti regiooni turismiettevõtjatele suunatud sotsiaalmeedias turundamise seminar-koolitus.

Lektoriks oli Internetiturundus OÜ koolitaja Margus Veisveer, kes andis ülevaate kaasaegsetest turundustrendidest, sotsiaalmeedia kanalite eesmärkidest ning jagas näpunäiteid, kuidas läbi sotsiaalmeedia reklaami klientideni jõuda. Seminar-koolitus oli suunatud kõigile neile, kes soovisid sotsiaalmeediast oma olemasolevale müügi- ja turundustegevusele tuge saada. Seminari eesmärk oli edendada turundusteadlikkust ja inspireerida osalejaid kasutama sotsiaalmeedia kanaleid läbi praktiliste näidete.

Põhja-Eesti turismipiirkonna ettevõtjate tagasiside kohaselt saadi häid näpunäiteid FB postituste sisu ja soovitusliku sageduse kohta. Saadi teada, et südamlik postitus kogub laike, kuid vaimukat postitust jagatakse. Jagatud tarkuseterad puudutasid ka soovitust hoiduda ühendkontodest jms.

Seminar-koolituse korraldas regionaalne turismiorganisatsioon SA Põhja-Eesti Turism koostöös Anija mõisaga ning osalejate näol olid esindatud regiooni kõik maakonnad.