8. oktoobril kogunesid Põhja-Eesti turismiettevõtete ja organisatsioonide esindajad Tallinna Teeninduskooli, kus sisuturunduse tippkoolitaja Priit Kallas jagas kuulajaskonnale oma rohkem kui 14 aasta pikkust sisu loomise kogemust. Praktilised näited, tõhusad juhendid ja rühmatöö andsid ideid ning pakkusid kogemusi, kuidas panna paika oma tegevused nii, et need maksimaalselt tulu tooksid.

Sisuturundus on kliendi jaoks huvitava materjali loomine, mis muudab hoiakuid ja viib tegutsemiseni. See on väärtuse loomine läbi erinevate sisuformaatide. Eestis on sisuturundus viimasel ajal palju tähelepanu saanud. P. Kallase sõnul näitavad uuringud, et üle 60 protsendi ostuprotsessist toimub enne kui ettevõttega kontakteerutakse. Seega aitab sisuturundus potentsiaalset klienti enda poole kallutada tükk aega enne seda kui ta on valmis ettevõttega kontakteeruma.

Sisuturunduse koolitus TEKOs

Sisuturunduse seminar-koolitusel oli osalejaid Põhja-Eesti kõigist maakondadest: Harjumaalt, Lääne-Virumaalt, Ida-Virumaalt, Järvamaalt ja Raplamaalt. Osalejate sõnul saadi palju uusi teadmisi ja inspiratsiooni kuidas sisuturundust oma ettevõttes või organisatsioonis rakendada. SA Põhja-Eesti Turism juhatuse liikme Karmen Paju sõnul oli sisuturunduse seminar-koolitus suurepärane võimalus uute teadmiste hankimiseks ja olemasolevate lihvimiseks.