Möödunud nädalavahetusel, 17-18. juunil toimus Tallinna Raekoja platsil suurüritus „Ava Lava, Tallinn!“, kus Põhja-Eesti turismiedendajad tutvustasid regiooni puhkevõimalusi.

Infotelgist said kõik huvilised turismialast teavet Harjumaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Järvamaa ja Raplamaa turismitoodete ning teenuste kohta. Kogu Põhja-Eesti turismipakkumine toodi mõneks päevaks pealinna eesmärgiga, et nii tallinlased kui ka Tallinna külalised saaksid tutvuda Põhja-Eesti turismi, kultuuri ning vaba aja veetmise võimalustega.

Lisaks ehedale käsitöömüügile toimus aktiivne kultuuriprogramm – laupäeval pakkusid tantsulist meeleolu Ivo Linna ning Anti Kammiste, pühapäeval võlus kuulajaid oma vahva muusikaga ansambel Kõrsikud. Laval astusid üles rohkem ja vähemtuntud rahvamuusikud, laadal sai imetleda ja osta kaunist käsitööd ning maitsta Eestimaiseid hõrgutisi.

Üritustesari „Ava Lava, Tallinn!“ toimus tänavu Tallinna Raekoja platsil juba kuuendat korda ning selle ürituse raames kasutasid Põhja-Eesti maakondade käsitöölised seda suurepärast võimalust aktiivselt. Kuna müügikohtade arv on piiratud, soovijaid aga palju, siis tavaliselt saavad koha kiiremad reageerijad.

Lisaks SA Põhja-Eesti Turism tiimile panustasid oma piirkonna tutvustamisse Järvamaa turismispetsialistid. Professionaalse turismikogemusega ja särasilmse müügitööga peibutasid külastajaid Järvamaa turismiinfokeskuse infospetsialist Piret Sihver ja Järva Maavalitsuse turismispetsialist Kairi Rebane. Infotelgis töötanud turismispetsialistide tubli töö tulemusena otsustasid mitmedki külastajad oma sõidusuuna Tallinnast väljapoole võtta.

Külastusstatistika kohaselt sai kahe päeva jooksul Põhja-Eesti infotelgist oma küsimusele vastuse 575 inimest, kellest valdav osa olid pealinna külastavad turistid.

Infotelgi külastatavuse graafik 2017

Lisaks arvukatele kruiisituristidele, kelle Eesti visiit piirdub vaid Tallinnaga, oli infotelgi külastajate hulgas suur osa Eesti turiste, kellel siiras huvi Tallinnast väljapoole sõita. Seega küsiti infot, mida vaadata ja kuidas kohale jõuda. Huvi tunti kõigi Eesti piirkondade vastu, kuid fookuses oli Põhja-Eesti regioon oma viie maakonnaga. Palju oli ka kohalikke elanikke, kes avaldasid soovi oma suvepuhkus just maapiirkonnas veeta.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et soe suveilm ja suurepärane kultuuriprogramm täitis Raekoja platsi rahvamassidega. Positiivse tagasiside põhiselt osaleb Põhja-Eesti Turism „Ava Laval“ ka järgmisel aastal.

Sel aastal toimuvad veel Lõuna- ja Lääne-Eesti päevad, kuupäevadel 05-06. august Lõuna- ja 26-27. august Lääne-Eesti. Ida-Eesti päevad toimusid 10-11. juunil. Rohkem infot ja kultuuriprogramm www.avalava.ee

Vaata ka fotosid üritusest:

[su_carousel source=”media: 2529,2534,2530,2532,2531,2524,2523,2525,2528,2526,2527,2533″ link=”lightbox” items=”4″ title=”no” mousewheel=”no”]

 

Video: Tallinna TV