30. märtsil kogunesid Järvamaa turismiasjalised Sämmi Grilli seminariruumi, kus tehti kokkuvõtteid möödunud turismiaastast ning seati uusi sihte peagi algavaks hooajaks. Järvamaa Turismiinfokeskuse infokonsultant Piret Sihver andis põhjaliku ülevaate turismimessil Tourest osalemisest ja rääkis 2016. aasta Järva maakonna turismistatistikast.

Kohalolijaid tervitas sõnavõtuga Järva maavanem Alo Aasma. Järvamaa Arenduskeskuse juht Katrin Puusepp arutles maakondliku turismiinfokeskuse võimalikult optimaalse finantsmudeli teemadel ja kutsus turismiettevõtjaid koostööle. Tänavu aprillis avatava uue turismiobjekti Türi Elamuspark võimalusi ja võlusid tutvustas Sulo Särkinen. Raplamaa toidutee ideest ja oma praktilistest kogemustest toidusektoris rääkis huvilistele Raplamaa Ööbiku Gastronoomiatalu eestvedaja Ants Uustalu.

Järvamaa turismiettevõtjate ja SA Põhja-Eesti Turism koostöökohtadest ning 2017 aasta plaanidest andis ülevaate sihtasutuse tegevjuht Karmen Paju. Sihtasutus Põhja-Eesti Turism on regionaalne turismiorganisatsioon, mis asutatud Harjumaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Järvamaa ja Raplamaa omavalitsuste liitude ning mittetulundusühing Eesti Maaturism poolt.