Möödunud nädalavahetusel Helsingis toimunud traditsioonilisel Eesti kultuuri, turismivõimalusi, käsitööd ja toitu tutvustaval suurüritusel oli kauplejaid Valgast Tallinnani ja Narvast Kuressaareni.

Kuna tänavuse laada peateema oli Virumaa, siis särasid prožektorite valguses sihtkohtadena eelkõige  Lääne-ja Ida-Virumaa, kes tutvustavad oma piirkonna turismiatraktsioone ja kultuuritegevust. Heas koostöös tänavuse peapartneriga tutvustasid Põhja-Eesti maakondade – Harjumaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Järvamaa ja Raplamaa puhkuse veetmise võimalusi ka regionaalse turismiorganisatsiooni SA Põhja-Eesti Turism esindajad.  Mardilaada külastajad said nautida põnevat Virumaade kultuuriprogrammi, tutvuda Eestit hõlmava turismialaga ja teha meeldivaid oste käsitöö- ning toiduainete alal. Mardilaadal andis kontserte peaesineja Bonzo, kaasahaaravalt musitseerisid noortebänd Fantaasia ja lõõtsapunt Kontrabänd.

Helsingi Mardilaata korraldab Tuglase Selts koostöös EAS turismiarenduskeskusega ja igal aastal valitakse ka teemaregioon. Helsingi Kaablitehase kultuuri- ja vabaajakeskuses peetav Soome suurim Eesti-teemaline üritus toimus juba 33. korda. Nii pikaajaline traditsioon kui ka Eesti kauba hea maine on muutnud laada soomlaste seas väga populaarseks. Mardilaada külastajate arv on ca 15 000 inimest.

 

Fotod: https://www.facebook.com/NorthEstonia/