Raplamaa kasvatab voodikohti

Raplamaal on viimase poole aasta jooksul avatud üle viie uue suurema ja väiksema puhkemaja, mis näitab, et nõudlus Rapla maakonnas just väiksemate majutuskohtade järele on kasvanud. Rohkem puhkemaju tähendab aga rohkem voodikohti ning võimalusi ööbimiste arvu suurenemiseks. Seega võib eeldada just pealinnast lühikesele puhkusele saabujate arvu tõusu, mida soodustab maakonna lähedus pealinnale.

Aprillis avas Rapla kesklinnas külastajatele uksed Hostel Angels, seega võib tõdeda, et ammuräägitud voodikohtade nappus Raplamaal on leevendumas. Uus hostel on juba praeguseks Rapla majutusvõimalusi oluliselt mitmekesistanud. Infot erinevate majutus- ja puhkusvõimaluste kohta Raplamaal leiad Eesti ametlikust turismiportaalist www.puhkaeestis.ee või Rapla Turismiinfokeskusest.

 

Raplamaal avati huumoripärandit talletav muuseum

HuumorimuuseumMittetulundusühingud Eesti Huumoriliit ja Purculi asutasid Eesti Huumorimuuseumi, mis talletab Eesti huumoripärandit. Raplamaal Purkus asuvas Eesti Huumorimuuseumis kogutakse, säilitatakse ja eksponeeritakse Eesti huumoritemaatikaga seonduvat, muuseumis korraldatakse ka huumoriõhtuid ning karikatuuride ja saržide töötubasid.

Huumorimuuseumi idee sündis karikaturist Heiki Maibergil seitsme aasta eest “Teeme Ära” raames peetud mõttetalgutel. Juba varasemast oli talle silma jäänud Raplamaal Purkus asuv endine koolimaja, mille ühes tiivas oli piisavalt vaba ruumi. Sellest ajast peale on seal korraldatud arvukalt karikatuurinäitusi ja huumoriõhtuid. Nüüd anti asjale ametlik käik ja asutati Eesti Huumorimuuseum. Lisaks karikatuuridele saab muuseumis näha audiovideoid ja naljakamaid skulptuure. Vastavatud muuseumi huvisfääris on kõik, mis on seotud huumoriga, eelkõige Eesti huumoriga.

 

Papagoi keskus ootab külastajaid

Papagoihotell

Märjamaa külje all Konuveres asub Baltimaade esimene papagoikeskus ja linnuhotell, kuhu linnuomanikud saavad oma lemmiku reisile minnes professionaalse hoole alla viia. Keskuses rõõmustavad külastajaid eksootilised ja taltsad papagoid. See on unikaalne vabaaja- ja õppekeskus kõigile linnuhuvilistele.

Lastele ja kooliõpilastele korraldatakse õppeseminare, keskuses on võimalik ka sünnipäevi, pidusid, firmaüritusi vms tähistada.

Papagoisid kodustati lemmiklinnuna juba rohkem kui 2000 aastat tagasi ja ta on tänapäevani väga populaarne ja vahva inimese sõber.

Internetiallikad pakuvad, et vabana elab looduses umbes 50 miljonit papagoilist ja teist nii palju inimeste juures. Loe lisaks: www.papagoi.ee

 

TaevaniMaani Meistrikoda üllatab

Raplas astub esimesele turismihooajale vastu peene käsitöökunsti viljelemise meistrikoda TaevaniMaani. Karismaatilises ja hubases keraamikakojas saavad kõik huvilised meisterdada kauni, kordumatu kingituse endale või sõbrale. Kohapeal on võimalik soetada meistrite toodangut või tulla ja olla ise meister. Kohapeal korraldatakse intiimseid kontserte, viiakse läbi sünnipäevapidustusi ning kutsutakse erialaspetsialiste teadmisi jagama. Töötoad toimuvad ettetellimisel.

Loe lisaks https://www.puhkaeestis.ee/et/taevanimaani-meistrikoda