EAS turismiarenduskeskuse tellimusel ja heas koostöös turismisihtkohtadega väisas Eesti erinevaid piirkondi Soome kirjanik, stand-up koomik Antto Terras, kelle ülesandeks oli filmida huumorivõtmes klippe põnevatest turismiobjektidest. Ligi kaks nädalat kestnud „Reis ümber Eesti“ programm oli sisutihe ja süsteemse ülesehitusega. 

Teemad, millega põhjanaabreid Eestit külastama meelitatakse on kultuur, nostalgia, Eesti toit, perepuhkus ning saared. Kaks nädalat kestvasse programmi mahutati ca 100 turismiobjekti. Videoklippide kaudu saavad kajastust kõik Eesti turismiregioonid: Põhja-Eesti, Lääne-Eesti ja Lõuna-Eesti. Antto Terrase Eesti ringreis algas 22. aprillil Viikingite külast Harjumaalt ja lõppes 3. mail Läänemaal, kus toimusid Haapsalu vanalinna võtted. 

Soome sihtturule suunatud videoklipid jõuavad publikuni eelkõige läbi sotsiaalmeedia ja veebikanalite, kuid läbirääkimised laiema leviku osas käivad mitme Soome ajakirjandusväljaande esindusega. Mõistagi saavad valmivaid klippe kasutada ka piirkonnad ise. 

SA Põhja-Eesti Turism juhatuse liikme Karmen Paju sõnul on Soome sihtturule suunatud videoklipid hea näide regionaalarengut toetavast tegevusest, mille abil suunatakse külastajaid pealinnast väljapoole. Turismi arenguga kaasneb kohapealse infrastruktuuri, teenuste ja transpordi areng, millest saavad kasu ka kohalikud elanikud. 

Lisainfo:  

Karmen Paju 
Juhatuse liige | SA Põhja-Eesti Turism
karmen@northestonia.ee| +372 506 3770