Aprillikuu esimesel nädalal korraldas EAS turismiarenduskeskus Venemaa suurlinnades Moskvas (02.04) ja Peterburis (04.04) Eestit kui reisisihti tutvustavad infoseminarid. Turundustegevus oli suunatud eeskätt reisikorraldajatele ja -büroodele, et tutvustada turismiuudiseid ja laiendada Eesti turismiettevõtete tootepakkumist. 
Põhja-Eesti turismiregiooni puhkusevõimalusi tutvustava ettekande tegi Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Ameti vanemspetsialist Olga Tšerjomuškina. Seminarijärgselt toimusid personaalsed kohtumised reisiteenuseid pakkuvate ettevõtetega, kus tutvustati Põhja-Eesti turismiettevõtete poolt Vene sihtturu tarbeks koostatud pakkumisi.

SA Põhja-Eesti Turism juhatuse liikme Karmen Paju sõnul on reisikorraldajatele suunatud kontaktüritused üks tõhusamaid kanaleid õigete sihtgruppideni jõudmiseks ja piirkonna esindatus võimaldab läbi pakkumiste regiooni konkurentsivõimet tõsta.

2018. aastal ööbis Eesti majutusettevõtetes 247 251 Vene turisti, kes veetsid seal 500 260 ööd. Mõlemad näitajad kasvasid 3,6%. Võrreldes 2017. aastaga lisandus 2018.a. nende ööbimisi arvuliselt kõige rohkem Ida-Virumaal ja seejärel Tallinnas. 

Lisainfo:

Karmen Paju 
Juhatuse liige | SA Põhja-Eesti Turism
karmen@northestonia.ee | +372  5063770
www.northestonia.ee |