Eesti Turismifirmade Liidu (ETFL) eestvedamisel toimusid 8. veebruaril rahvusvahelise turismimessi Tourest 2019 raames  äriseminarid, mille eesmärk oli anda kompaktne ülevaade Eesti turismipiirkondade uudistest, uutest toodetest ja teenustest ning peamistest sündmustest 2019 turismihooajal.

Seminarid andsid võimaluse viia kokku uute toodete, teenuste pakkujad ja välis-ning siseturismile keskendunud reiskorraldajad, et uued teenused leiaksid kiiresti tee reisipakettidesse ja sealtkaudu välisturgudele jõuaksid.  Põhja-Eesti turismiregiooni uudistest andis seminaridel ülevaate SA Põhja-Eesti Turism juhatuse liige Karmen Paju, kelle sõnul tõsteti fookusesse viie maakonna, s.o Harjumaa, Raplamaa, Järvamaa, Lääne-Virumaa ja Ida-Virumaa kõige olulisemad turismiuudised:

Saku mõisas Harjumaal avas 20. jaanuaril uksed Eestis ainulaadne õlleSPA, kus saab nautida õllevannis kümblemist, sauna ja piiramatut õlle tarbimist. Tegemist on 2000 aastat vana protseduuriga, mis mõjub lõõgastavalt ja kosutavalt nii kehale kui vaimule.  
LaitseRallyPargis Tallinnast kõigest 30-minutilise autosõidu kaugusel alustab sel hooajal nõukogudeaegsete sõidukite rent ja avatakse karavanautode ala.
Parvematkad OÜ Raplamaal on oma unikaalsete ujuvate majadega kasvatanud parveküla uue suure seminariparve võrra. Parvel on olemas kõik vajalik tehnika seminaride ja meeleolukate ürituste korraldamiseks.
Ööbiku Gastronoomiatalu keset Raplamaa kauneid metsi ja rabasid on elegantne elustiilirestoran, mis avas hiljuti uue 100-kohalise suure saali, kus saab korraldada seminare, koolitusi, konverentse või pidusid.
Hindreku talus Järvamaal, Tallinn-Tartu maantee ääres avab suvel uksed ainult Eesti veine pakkuv veinikelder, mis mahutab vabalt terve bussitäie. Veine saab maitsta ja kaasa osta. Etteruttavalt võib öelda, et sellelt talult tuleb tulevikus uudiseid veelgi. Novembris avab uksed Järva-Jaani muuseumite külastuskeskus erinevate atraktsioonidega, mis puudutavad vanatehnikat ja päästeteemat.
Eesti Politseimuuseumi kogupere teemaparkmeelitab külastajaid Lääne-Virumaal. Siin saab läbi isetegevuse ja mängu kogeda politsei tööd. Esimest korda tulevad kasutusse elektriautod, täieneb liikluslinnak.  
Rakvere linnus pakub põnevaid külastuselamusi kogu perele. Kvaliteetsete ja uuenduslike lõõgastuspakkumistega meelitavad külastajaid Lääne-Virumaa mõisad Vihula, Palmse ja Sagadi. Arkna mõisast saab tervisele ja heaolule suunatud isemajandav mõis, kus piim, juust, mesi, ravimtaimed, marjad, juur- ja puuviljad on omast käest võtta. Rakvere Linna Päevade raames toimub esmakordselt linna keskväljakul Saunafestival.
Ida-Virumaal on valminud Sillamäe Merepuiestee, Kiviõli Seikluskeskuse suvine kogupere elamuspark ja Valaste joa uued trepid mere äärde ning matkarada mööda kallast. 2019 suveks valmib Tulivee salapiiritusmuuseum ja kontserdikeskus. Narva linnus saab hooajaks uue interaktiivse püsiekspositsiooni, ka Põlevkivimuuseum Kohtla-Järvel saab täiesti uue püsiekspositsiooni. Narvas avati VabaLava, 2019.a. mängitakse taas Kreenholmis ülipopulaarseks osutunud Kremli Ööbikuid. Terve aasta jooksul toimuvad erinevad kampaaniad, kus kutsutakse Seiklusmaale Ida-Virusse seiklema. Aasta esimene kampaania on Talveseikluste kampaania.

Puhkus Põhja-Eesti pakub igale maitsele midagi. Touresti külastas kolme messipäeva jooksul reedest pühapäevani 26 204 inimest. Selle aasta Touresti parimateks stendideks valiti külastajate tagasiside põhjal peahallis Tansaania ja «Puhka Eestis» hallis Aqva Spa stend. Külastajate lemmik oli Eesti Toidutee toiduala, kus pakuti kolme päeva jooksul erinevate Eesti toidupiirkondade ehedaid maitseid.

Lisainfo:

Karmen Paju
juhatuse liige 
SA Põhja-Eesti Turism
tel 506 3770
e-post: karmen@northestonia.ee
www.northestonia.ee