Eeloleval nädalal toimub Helsingis Põhjamaade suurim turismimess Matka 2019, mille raames korraldab EAS turismiarenduskeskus Eestit tutvustava pressikonverentsi.

Eesti on maailma väikseim suurriik, kuid on lausa uskumatu kui palju põnevat mahub nii väikesesse riiki. Ainuüksi Põhja-Eesti regioonis avati eelmisel aastal mitmeid uusi objekte ja toimus põnevaid arendusi. Näitena võib tuua Arvo Pärdi Keskuse avamise, Valaste joa uue trepistiku rajamise, Kiviõli seikluskeskuse ja Eesti Politseimuuseumi arendused jms. Kindlasti pakub Soome külastajatele jätkuvalt huvi ka Türi Lillelaat ja koostöös Soome kirikumuusikutega alguse saanud Rapla Kirikumuusika Festival.  


Eestit tutvustava pressiesitluse eesmärk on tutvustada Soome pressile ja reisikorraldajatele Eesti turismiuudiseid aastal 2019 – uued kohad, uued sündmused, tipphetked algaval aastal. Oluline on luua otsekontakte Soome võtmemeedia ja turismisektori võtmetegijate vahel ning kummutada kasvanud müüte nagu oleksid soomlased Eestit „hülgamas“ ja ega neid keegi niikuinii Eestisse ei oota.  

Kuigi ka pealinnas leiab palju uut ja huvitavat, on Eestil pakkuda palju enamat, kui ainult Tallinn. Üle Eesti avatakse sadu uusi paiku ja teenuseid, mida soomlased veel kogenud ei ole. Teatavasti on Eesti ainuke puhkusesihtkoht maailmas, kus soomlane saab vajadusel läbi ka oma emakeeles. Arvestades, et Eestisse saabuvad soomlased nimetavad peamiseks Eesti-külastuse põhjuseks soovi näha uusi kohti, siis on seekordsel pressiüritusel fookuses just uued ja põnevad turismiobjektid.

Põhja-Eesti turismiregiooni esindajana osaleb Eesti pressikonverentsil SA Põhja-Eesti Turism juhatuse liige Karmen Paju.

Lisainfo: Karmen Paju
juhatuse liige 
SA Põhja-Eesti Turism
tel 506 3770
e-post: karmen@northestonia.ee
www.northestonia.ee