Põhja-Eesti turismiregioon menukal Tuglase seltsi Mardilaadal

Eeloleval nädalavahetusel, 23.–24. novembril osaleb viit maakonda ühendav regionaalne turismiorganisatsioon SA Põhja-Eesti Turism Helsingis toimuval traditsioonilisel Eesti kultuuri, turismivõimalusi, käsitööd ning toitu tutvustaval suurüritusel Martin Markkinat.  

Helsingi Mardilaadal pakuvad oma tooteid nii suured ja tuntud kui väiksed ning uued käsitöö- ja toidumüüjad üle Eesti. Laada turismialalt saab nõuandeid, ideid ja soodsaid pakkumisi reisimiseks. Tänavuse festivali partnerpiirkond on Valgamaa ja Valga-Valka kaksiklinn. 

SA Põhja-Eesti Turism messipinnal tutvustatakse põhjanaabritele Põhja-Eesti maakondade – Harjumaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Raplamaa ja Järvamaa puhkusevõimalusi ja jagatakse soomekeelseid turismitrükiseid. Soomlasi kutsuvad Põhja-Eesti turismipiirkonda avastama SA Põhja-Eesti Turism projektijuht Liis Kurm ja tegevjuht Karmen Paju. Arvestades, et Eesti on soomlaste eelistatuim välisreiside sihtkoht ja iga päev viibib Eestis keskmiselt 16 000 soomlast, on turismisihtkohti tutvustav järjepidev turundustöö väga oluline.

Laadamelule lisaks on festivalil kahepäevane tasuta kultuuriprogramm, milles on nii põnevaid vestlusi uuest soome keede tõlgitud eesti kirjandusest kui minikontserte soome-eestlastelt ja valgamaalastelt. Kinokambris saab vaadata eesti filme ja lastele jätkub lastesaalis tegemist hommikust õhtuni.

Helsingi kultuuri- ja vabaaja keskuses Kaablitehases peetav Soome suurim Eesti-teemaline üritus toimub Tuglase Seltsi eestvedamisel tänavu juba 36. korda. Nii pikaajaline traditsioon kui ka Eesti kauba hea maine on muutnud laada soomlaste seas väga populaarseks. Mullu külastas mardilaata ca 14 000 inimest.

Lisainfo:

Karmen Paju

Juhatuse liige
SA Põhja-Eesti Turism
tel 506 3770
e-post: karmen@northestonia.ee