Sel laupäeval, 15. juunil toimub Vabaduse väljakul perepäev, kus Tallinna Ettevõtlusameti turismiosakonna kutsel osaleb ka regionaalne turismiorganisatsioon SA Põhja-Eesti Turism. Huvilistele tutvustatakse Põhja-Eesti maakondade, s.o Harjumaa, Raplamaa, Järvamaa, Lääne-Virumaa ja Ida-Virumaa puhkusevõimalusi, jagatakse turismiinfot ja suunatakse külastajaid avastama maapiirkondade võlusid. 

2019. aastal täitub Tallinna kirjalikust esmamainimisest 800 aastat ning Taani ja Eesti riigilipud tähistavad vastavalt oma 800. ja 135. aastapäeva. Kolme olulist sündmust tähistataksegi pidulikult perepäevaga, kus toimuvad eriüritused ja kontsert.  

Juubeliüritused, mis ulatuvad kunsti ja ajaloo teemadest muuseumide koostöö ja muusikani, meenutavad, et Taani ja Eesti on lähedased sõbrad. Meie riikidel on tihedalt seotud ajalugu ning pikk koostöö ja vastastikuse mõistmise traditsioon. Meil on palju ühiseid põhiväärtusi, mis hoiavad au sees vabadust ja sõltumatust.

SA Põhja-Eesti Turism esindajatena osalevad perepäeval projektijuht Liis Kurm ja juhatuse liige Karmen Paju, kelle sõnul on turism oluline regionaalarengu tööriist. Niisugused lõpptarbija-üritused pakuvad võimaluse suunata külastajaid ka pealinnast välja ja seeläbi elavdada majandust. Tähtis on  teadvustada, et lisaks Tallinna suurepärastele vaatamisväärsustele on väga palju põnevat ja avastamisväärset ka Eesti maapiirkondades. 

Lisainfo:

Karmen Paju 
Juhatuse liige | SA Põhja-Eesti Turism
karmen@northestonia.ee | +372 5063770
www.northestonia.ee