Regionaalse turismiorganisatsiooni SA Põhja-Eesti Turism nõukogu koosseis uuenes – nõukogu esimeheks valiti 17. aprillil Järvamaal toimunud koosolekul Harjumaa Omavalitsuste Liidu tegevdirektor Joel Jesse, Harjumaad esindab nõukoguks ka Saue vallavanem Andres Laisk. Kuni tagasikutsumiseni juhtis nõukogu tööd endine Kadrina vallavolikogu esimees Jaanus Reisner.

Lääne-Virumaa esindajatena kuuluvad nõukogusse Rakvere linnapea Marko Torm ja Haljala vallavanem Leo Aadel. Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit nimetas maakonna esindajatena nõukogusse Eesti Kaevandusmuuseumi juhi Etti Kagarovi ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu arendusspetsialisti Hardi Murula.

Raplamaad esindavad organisatsiooni nõukogus Rapla vallavanem Piret Minn ja Kehtna valla arendusnõunik Varri Väli. Järvamaa huvide eest seisavad hetkel lapsehoolduspuhkusel viibiv Triin Tippi ja Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse juhataja Kalju Kertsmik. Eesti Maaturismi esindajana panustab nõukogu töösse tegevjuht Raili Mengel.

Sihtasutus Põhja-Eesti Turism on Harjumaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Järvamaa ja Raplamaa omavalitsuste liitude ning mittetulundusühing Eesti Maaturism poolt asutatud turismiorganisatsioon. Organisatsiooni juhtorganiks on üheteistkümne liikmeline nõukogu, milles kaks liiget nimetatakse iga Põhja-Eesti maakonna omavalitsuste liidu poolt ja üks liige Eesti Maaturismi poolt.

Organisatsiooni tegevjuhi Karmen Paju sõnul on organisatsiooni tegevuse peamine mõte ja põhjus saavutada ühiselt tegutsedes rohkem ja väiksemate jõupingutustega kui eraldi toimetades. Niisugune saavutus tugineb sünergiliselt toimele, kus 1+1> 2.

Regionaalse turismiorganisatsiooni eesmärk on koordineerida ning arendada turismialast tegevust ja turismiettevõtlusele vajalikku keskkonda Põhja-Eestis. Tegevuste kaasfinantseerija on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

 

Lisainfo:

Karmen Paju
Juhatuse liige | SA Põhja-Eesti Turism
karmen@northestonia.ee | +372 506 3770
www.northestonia.ee