Järgmisel nädalal, 7. novembril toimub Narva linnuse Remteri saalis Põhja-Eesti XIV turismikonverents, mille peateema on „Kuidas tuua soomlane Põhja-Eestisse?“ Konverentsi auditooriumi moodustavad ettevõtjad, riigi ja kohalike omavalitsuste esindajad, kelle pühendunud ja oskuslikust koostööst sõltub turismipiirkondade areng. 

Konverentsi eesmärk on toetada turismi arengut ja tugevdada valdkonnaülest koostööd. Esinejate valik toob lavale kogemuslugusid jagama valdkondade tipud nii Eestist kui Soomest. Konverents toimub heas koostöös Soome lahe piirkonna juhtiva väljaandega The Baltic Guide ja on eesti keeles.

EAS turismiarenduskeskuse direktor Margus Sameli räägib turismisihtkohtade tulevikuperspektiivist ja arengust Eestis 2020+. Soome turismiekspertide Timo Huttuneni ja Mikko Virta kaasabil uurime, kuidas tuua soomlane Põhja-Eestisse. Eesti majutusettevõtetes on Soome turistid siseturistide järel endiselt kõige arvukam kliendirühm, kuid miks on Soome turistide arv languses? Kuidas pöörata langus kasvuks ja suurendada turismitulu?

Narva arengust ja väljakutsetest teevad ettekande Narva linnuse müügijuht Natalja Vovdenko ja linnapea Aleksei Jevgrafov. Ida-Viru turismikoordinaator Kadri Jalonen räägib Ida-Viru turismiklastri võludest ja valudest ning kommunikatsiooniekspert Raul Rebane liitlaste leidmisest ja oma piirkonna nutikast turundusest. 

Päeva lõpetab auhinnatseremoonia ehk Põhja-Eesti parimate turismiarendajate ning Ida-Viru parima uue seikluse väljakuulutamine. Toitlustusteenust pakub Narva Muuseumi restoran Rondeel, mis ainsa Narva söögikohana on Eesti parimate toidukohtade edetabelis White Guide. Päeva juhib erakordselt energiline ja ettevõtlik Jevgeni Timoštšuk.

Konverentsi osalustasu on 25 eurot, piirkonna majutusettevõtted teevad soodsaid pakkumisi.

Vaata lähemalt programmi ja pane end kirja: https://www.northestonia.ee/turismikonverents/

Registreerimine avatud kuni 3. novembrini. 

SA Põhja-Eesti Turism on Harjumaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Järvamaa ja Raplamaa omavalitsuste liitude ning mittetulundusühing Eesti Maaturism poolt asutatud turismiorganisatsioon, mille eesmärk on koordineerida ning arendada turismialast tegevust ja turismiettevõtlusele vajalikku keskkonda Põhja-Eestis.