Tavapäraselt on Visit Estonia Põhjamaade suurimal turismimessil MATKA Eestit esindanud traditsioonilise stendiga. Järgmisel aastal see aga muutub ja Visit Estonia kutsub kõiki ettevõtteid üles osalema Eesti ühislaval!

„MATKA messihall on suur ning paljude rahulike voldikuseintega täidetud, samas nägime elavnemist ja rõõmu Eesti ala ümber, kui seal tegi tänavu oma teadusteatrit Ahhaa keskus,“ näitlikustas Visit Estonia äriturunduse juht Annely Alteberg. „Tahame seda meeleolu ja eristumist juurde tekitada ning oma põhituru kliente inspireerida ja üllatada,“ lisas ta.

Kuna Eesti on soomlastele tuntud sihtkoht, seega seekord ei oodata mitte niivõrd Eesti tutvustamist kui pigem konkreetseid pakkumisi ja võimalusi potentsiaalsetele külastajatele messil toodet/teenust tutvustada. Ettevõtted, kes soovivad MATKAle stendiga minna, võivad koonduda ning minna välja oma võrgustiku, sihtkoha või erialaliiduna.

Niisiis tavapärast Eesti stendi ühispinna kasutust Eesti ettevõtjatele-sihtkohtadele seekord ei tule. Turismiarenduskeskus korraldab ühislava, kus profipäeval, 18. jaanuaril tuleb pressikonverents ajakirjanikele ja üritus reisikorraldajatele.

Lõpptarbijapäevadel 19.-21. jaanuaril kutsume aga kõiki sihtkohti ja ettevõtteid MATKAle Eesti ühislava kasutama! „Ühislavaga ei pea me silmas võrdselt jagatud aega slaidide näitamiseks. Oodatud on messikülastajate tähelepanu köitvad toodete esitlused, sündmuste tutvustused, kultuurikollektiivid,“ selgitas Alteberg. Tegevus laval peaks olema meelelahutuslik ning äratama soovi tulla Eestisse. „Iga ettevõte ja sihtkoht on end kunagi meelelahutuslikus vormis tutvustanud. Muusikud, loovagentuurid, kellega on koostööd tehtud – kõik seda tüüpi lahendused on teretulnud. Ka tutvustavad materjalid saab jagada külalistele laiali haaravate esitluste käigus.“

Kõigil MATKAst huvitatud ettevõtjatel palume aegsasti ühendust võtta meiega ja või oma erialaliitudega, et arutada võimalikku koostööd materjalide esitamisel ja ühisel stendil osalemist. Visit Estonia modereerib seekord ainult laval toimuvat ja pakub kõigile huvilistele lavakasutust vähemalt 30 minutit. Lava tehnilised andmed:
– LED-ekraan 3,5x2m, mis on ühendatud arvutiga (Win-süsteem/USB-sisend/WI-FI valmidus) ja DVD-mängijaga
– Helivõimendus ühe mikrofoniga ja 3,5mm plugiga välise muusikakandjaga ühendamiseks (iPod)
– Võimalikud formaadid: powerpoint, video, youtube

Lavakasutuse aega saab broneerida siin tabelis.

Originaalartikkel siin.