Head ettevõtjad!

Eesti Maaturismi Ühing on partneriks rahvusvahelises koostööprojektis, mille lõpus saab ettevõtjale olema käsiraamat, kuidas liitreaalsust (rikastatud reaalsust, augmenteeritud reaalsust) enda ettevõtte tegevuses/turunduses kasutada saab.

See on üks võimalus, kuidas turismiettevõtja saab luua uusi tooteid (nt aardejahi mäng oma territooriumil vms) või muuta olemasolevaid tooteid/teenuseid atraktiivsemaks (nt saab külastaja iseseisvalt mobiili või tahvelarvutiga teha ekskursiooni lähiümbrusesse vms).

Sellega seoses palume Teil vastata paarile küsimusele (ajakulu max 1 minut), et kaardistada hetkeolukord meie turismisektori teadlikkuse osas liitreaalsusest ja selle võimalustest.

Küsimustik asub siin: https://goo.gl/forms/0KATvJNfL8n1zJHI3

Mõned näited liitreaalsuse kasutamisest:

Liitreaalsuse kasutajakogemus Lottemaal: https://digitark.ee/kasutajakogemus-lottemaa-app-aitab-avastada-seigelda-ja-jaadvustada-manguhetki

Täname Teid ette leitud aja eest!

Raili Mengel
Eesti Maaturismi Ühing
Tel: 600 9999


Liitreaalsus/rikastatud reaalsus/augmenteeritud reaalsus (ing. k. augmented reality, lühend AR) on reaalse keskkonna ja virtuaalse keskkonna kombineerimine. Just reaalse keskkonna kaasamine eristabki liitreaalsust virtuaalreaalsusest, kus kogu keskkond on arvutitega loodud.
Liitreaalsuse puhul kuvatakse otsepildis reaalse keskkonna “peale” arvuti genereeritud virtuaalsed objektid nii, et kasutajani jõudev pilt on virtuaalse ja reaalse keskkonna kombinatsioon. Kõige lihtsam näide liitreaalsusest on spordiürituste otseülekannetes väljakutele genereeritud graafika.

Liitreaalsust kasutatakse tänapäeval meelelahutuses, disainis, turismis ja paljudes muudes valdkondades. Kasutavaid rakendusi on järjest rohkem juurde tekkimas.

 

AR navigatsioonAR kasutamine reisil: linnas jalutades saab kuvada tänavale teejuhiseid ja lisainformatsiooni vaatamisväärsuste kohta.

 

 

 

AR ajaloo näitajanaAR kasutamine, et näha kuidas mingi koht nägi välja 10/50/100 aastat tagasi.