Üha enam räägitakse säästva turismi teemal ja reisisihi valikul on jätkusuutlik reispakkumine saanud külastajate valdavaks ootuseks. 

Meil on Eestis olemas Green Key ja EHE märgisega turismiettevõtted ja areng on jõudnud sihtkohtadeni, et meie pakkumine tervikuna lähtuks jätkusuutliku arengu põhimõtetest. 

Järgmisel aastal soovime 4-5 sihtkohaga piloteerida sihtkohtade jätkusuutliku arengu tööriistana Green Destination programmi sobivust. GD juhendmaterjali leiad siit.

Kutsume kõiki jätkusuutliku sihtkoha arendusest huvitatud turismipiirkondade esindajaid Soomaale Tori Siidritallu kolmapäeval, 20. novembril osalema GREEN DESTINATION Eesti 2020 sihtkohtade pilooti ettevalmistaval seminaril. 

Seminaril esineb Peter Reelfs Rootsist, kes on jätkusuutliku turismi nõustaja, lektor ja Green Destination audiitor. Tema räägib lahti, kuidas Green Destination aitab piirkondadel süsteemselt järjest jätkusuutlikumalt toimetada. Üheskoos saame arutada, milline on Eesti piirkondadele sobiv arenguteekond ja päeva lõpuks lepime kokku, kuidas me järgmisel aastal selle suunaga edasi liigume.    

Registreerimise tähtaeg: 14.11 Registreerumine.

Seminari korraldab EAS turismiarenduskeskus ja rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Seminar on osalejatele tasuta.

PÄEVAKAVA: 

  • 09:30 saabumine ja hommikukohv kohalike küpsetistega
  • 10:00 -12:30 Sissejuhatus ja Peter Reelfs (Rootsi) Green Destinationi tutvustus. Osalejavate sihtkohtade hetkeseis ja tulevikuplaanid
  • 12:30 lõunasöök
  • 13:00 – 14:30 EAS tugi sihtkohtadele Green Destinationi piloodi läbiviimisel. Järgmise aasta tegevuskava koostamine töögruppides. Töögruppide töö tutvustused ja kokkuvõte päevast
  • 14:30 värskenduspaus smuuti ja puuviljadega
  • 14:45-16:15 Tori käsitöösiidri tootmist tutvustav tuur talu peremehe Karmo Haasi juhtimisel või matk Riisa rabas Aivar Ruukli juhtimsel.

Päevakava võib vastavalt olukorrale veidi muutuda, aga alguse ja lõpuajast ning toitlustuse aegadest püüame kindlasti kinni pidada. 

Registreerumisel anna palun ka ette teada, kas soovid pärast seminaripäeva osaleda siidrituuril või rabamatkal?

Kui liigud ühistranspordiga ja vajad nt Pärnust või Tallinnast abi Soomale ja tagasi jõudmisel, siis anna meile märku ja püüame autodesse kombineeruda. 

Kui sul on autos vabu kohti ja saad mõne osaleja peale võtta, siis anna samuti märku.   

Kui teie ise ei saa osaleda, siis saatke palun oma ettevõttest keegi, kes teie piirkonnas jätkusuutliku arengu tegevustega võiks tulevikus tegelema hakata. 

Lisainfo:

Imbi Lepik-Martinson

Kvaliteedisüsteemide koordinaator

EAS turismiarenduskeskus

Telefon 5648 3733