Järvamaa üllatab maitsetega!

Öeldakse, et maitsev toit on hea katalüsaator ja paljulubav tööriist mitmete majandusharude lõimimisel – koos õdusa majutuse, meeleoluka tegevuse, ostlemise ja sportimisega võimaldab toit paremat eristumist. Ehe, puhas kohalik toit on tõhus toiduturismi arengumootor. Järvamaa pakub alanud turismihooajal mitmekülgseid maitseelamusi, viimastel aegadel on avatud mitmeid uusi ja põnevaid söögikohti.

 

Kirna mõisa kohvik avas külastajatele uksed

Kirna mõisa kohvik

Vahetult enne turismihooaja algust avati energeetiliselt mõjusas paigas, Kirna mõisas kohvik. Kirna mõisa juurest on võrdne maa nii Paidesse kui Türile. Kohvik jääb mõisahäärberi peauksest sisse astudes paremat kätt ja valgete võlvlagedega ruumis on laudade ümber istekohti veerandsajale külalisele.  Menüüs on kohv, tee, küpsetised ja kerged eined, põhirõhk on tervislikul toorainel. Kohvik on alkoholivaba, gruppe teenindatakse ettetellimisel. Kirna mõisa park on iga päev avatud kõigile soovijatele maist kuni septembrini. Mõis korraldab ka huvilistele ekskursioone ja temaatilisi loenguid, kus tutvustatakse mõisapargi loodusravipunkte ning selgitatakse loodusliku tervenemise aluseid. Globaliseeruvas maailmas süveneb linnainimeste ja toiduturistide huvi eheda kohaliku maatoidu ja teiste maade gastronoomia vastu. Toiduturismiga tegelejatel aitab see selgemat eristuda.

Loe lisaks: http://www.puhkaeestis.ee/et/kirna-moisa-kohvik

 

Kohvimaja peibutab hõrgutistega

Kohvimaja kohvik PaidesKohvimaja on kaunis kohvik Paide südalinnas. Kohvi aroom peidab endas unikaalset lõhnanooti, mis loob erilise meeleolu. Naturaalse maitse ja ahvatleva välimusega rikkalik koogilett peibutab külastajaid.  Igal päeval on erinev päevapakkumine. Kohviku teine korrus on mõeldud lastele, sest seal on PiSi mängutoa laste paradiis.

Loe lisaks: http://www.puhkaeestis.ee/et/kohvimaja

 

Wabalinna maja kohvik

Paidet külastades tasub kindlasti sisse astuda ka Wabalinna maja uksest. Paide linnale kuuluvat maja kasutavad tasuta kasutamise lepingu alusel mitmed ühendused. Vastutasuks panustatakse maja arendamisse ja teostatakse asju, mis on võetud eesmärgiks näiteks Paide linna arengukavas. Selline vastastikku kasulik kokkulepe võiks olla heaks eeskujuks ka teistele Eesti omavalitsustele. Kindlasti on igal pool linnale, vallale kuuluvaid hooneid, mis seisavad tühjalt või kasutult ja mida võiks lasta kohalikul vabakonnal arendada oma näo järgi. Wabalinna maja allkorruse kahes ruumis tegutseb Wabakohvik, kus on väike raamatukogu, saab kuulata muusikat, kasutada WiFit, vajadusel printerit. Kohvik kogub linnakülaliste hulgas populaarsust ja  mahutab kuni 30 inimest.

Loe lisaks: http://wabalinn.weissenstein.ee/wabalinna-maja/