1. oktoobril algas üle-eestiline ettevõtlusnädal peateemaga „Samm Sinu unistusteni“, Järvamaal alustati nädalat turismiteemade käsitlemisega. Järvamaa Arenduskeskuse eestvedamisel kogunesid Käru kõrtsi nii turismiettevõtjad, kohalike omavalitsuste kui kohaliku kogukonna esindajad.

Arvestades, et uute teadmiste, oskuste ja kogemuste omandamine on tänapäeva elu lahutamatuks osaks, siis tutvustas EAS turismiarenduskeskuse kliendisuhete juht Kristiina Kästik turismiettevõtjatele mõeldud mugavat  ja tasuta e-õppekeskkonda. Külalisi võõrustades peab turismiettevõtja sageli suutma ise kõigega tegeleda: hallata broneeringuid, vastata meilidele, olla külalislahke, korrastada tube, teha raamatupidamist, lahendada kliendi probleeme jne. Need kõik on valdkonnad, kus teadmiste täiendamine võib tunduda ajakuluka ettevõtmisena. Seepärast on EASi poolt loodud õppimiseks veebikeskkond e-akadeemia, mida saab mugavalt kasutada just endale sobival ajal. E-akadeemia õppematerjalidele ligipääsuks on vajalik riikliku turismiveebi visitestonia.com oma ettevõtte konto, mida aitab avada piirkondliku turismiinfokeskuse töötaja.

Turismiseminari vahepalana pakkus Toosikannu Puhkekeskus kõigile huvilistele loomapargi maadel põneva loomavaatlussafari, kus sai näha ja jälgida punahirvede, põtrade, metskitsede ja väikeulukite tegevust. Lisaks andis keskuse juhatuse liige Leo Kass ülevaate kogu komplaksi pakutavatest toodetest ja teenustest.

Päeva teine pooles tutvustas SA Põhja-Eesti Turism tegevjuht Karmen Paju regionaalse turismiorganisatsiooni koostöövõimalusi, mille kaudu pakutakse Järvamaale kui turismisihtkohale täiendavat lisandväärtust.

Päeva oodatuim esineja, toitlustusettevõtja ning kodurestorani pidaja Evelin Ilves lahkas teemat, kas toitlustusäri on unistuste töökoht või mitte. Evelin Ilvese ja Siim Rikkeni kodurestoran ROOG asub suvel Hiiumaal, kuid kolib talveperioodiks Tallinna vanalinna. Restoran pakub  kodugurmee stiilis värsket, hooajalist ja kvaliteetset toitu kalast, lihast, köögiviljadest, nii et oleks valikut igaühele. Lisaks kodurestorani pidamisele äratas ettevõtlik naine tänavu Hiiumaal ellu kaksteist aastat suletuna seisnud vana külapoe, mis on hiidlastele tuntud kui Padriku pood. E. Ilves rõhutas, et oma tegemiseks tuleb valida see, mida sa oskad – kas avada toitumise ja tervisliku eluviisi nõustamiskabinet, teha leivaküpsetamise koolitusi, teha süüa või leida muu väljund. Sümpaatselt jutustatud kogemuste lugu oli osalejatele inspireeriv ja tekitas äratundmisrõõmu igapäevaste väljakutsete ületamisel.

Turismiseminari modereeris Järvamaa turismiinfokeskuse infokonsultant Piret Sihver.

Foto: Piret Sihver