10.-12. septembril tutvusid Eesti turismiinfo-ja külastuskeskuste töötajad Harjumaa turismiobjektide ja -atraktsioonidega.

Arvestades, et oma igapäevatöös on Eesti maakondades töötavad turismispetsialistid külastajate informeerijad ja suunajad, siis oli reisi eesmärk tutvuda turismitoodetega ja omandada uusi teadmisi turistide paremaks informeerimiseks.  Öeldakse, et oma silm on kuningas. See tähendab, et kui oled ise näinud, siis on asi kindel.

Tootetutvustusreisi esimesel päeval külastati Suurupi ülemist tuletorni, peatuti romantilist merevaadet pakkuval Türisalu pangal ja tutvuti Keila-Joa lossi turismitoodete ja -teenusega. Kõik huvilised, kellel vähegi jaksu said ronida Eesti kõige kõrgema, Pakri tuletorni tippu ja nautida lummavat vaadet torni lahtiselt rõdult. Giidiga tuur Padise kloostris pakkus ajaloolist ülevaadet ja faktiteadmisi Harjumaa vanima arhitektuurimälestise kohta. Padise kloostrikompleks on hetkel arendusjärgus ja sellest on kujunemas interaktiivne külastuskeskus. Rummu karjääri kaldal asuv Paekalda Puhkekeskus korraldas turismitöötajatele põneva sõidu raftide ja parvega Rummu karjäärijärvel. Nobeda reageerimiskiiruse ja tugeva füüsilise ettevalmistusega aerutajad jõudsid näha ka Tuhamäge, veealuseid varemeid ja vanu vanglamüüre.

Teisel päeval tutvuti Hestia Hotel Laulasmaa Spa kompleksiga, väisati Ellamaa elektrijaamas asuvat MOMU Mootorispordi muuseumi. Osalejad veendusid, et muuseum on loodud tõelise entusiasmiga ja iga auto- või autospordihuviline, leiab sealt endale midagi põnevat. Reisiseltskonnale avaldasid muljet LaitseRallyPargi mitmekesised vabaaja veetmise võimalused ja pidev tootearendustöö. Liikluslinnakust ja mängudemajast on kujunenud suurepärane koht, kus pidada laste sünnipäevi, korraldada väljasõite lasteaia- või koolilastega ja veeta koos perega aega. Elamustest tulvil autoalase teemapargi näol on tegemist ainulaadse teemapargiga, mis pealinnast vaid pooletunnise sõidu kaugusel. Saku Pruulikoja muuseumis saadi teadlikuks Eesti ja Saku Õlletehase sajandite pikkusest õlletraditsioonist ja tõdeti kuidas tehnoloogilised lahendused tootmises on läbinud kiire  arenguprotsessi – inimesed on asendunud masinatega. Tänu programmjuhtimisele on masinad mõistagi paindlikumad ja universaalsemad.

Peatuti ka liivase kaldaga Valdeku järve ääres ja tutvuti Estrella Wakepargi teenustega. Tegemist on veelaua kaablipargiga, mis on suurepärane puhkeala sõprade ja perega aja veetmiseks. Männiku Jahilasketiirus said nii algajad kui ka kogemustega laskjad oma oskusi proovida, samas anti osalejatele põhjalik ülevaade kõigist pakutavatest teenustest.

Kolmandasse päeva mahtus Tallinn Viimsi Spa kompleksiga tutvumine. Interaktiivse veekeskuse näol on tegemist unikaalse ekspositsiooniga, kus omavahel on ühendatud veekeskuse meelelahutus ja avastuskeskuse põnevus. Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses sai reisiseltskond teadlikuks Harjumaa suurima spordi ja vabaajakeskuse toodetest ning teenustest. Kogenud juhendaja käe all sai proovida nii vibulaskmist kui ka discolfi erinevaid viskestiile. Reisi lõpetas ringkäik eriilmelises Kõue mõisas, mille puhul on tegemist 20 toaga butiikhotelliga. Teatavasti on Kõue mõis võitnud 2016 World Boutique Hotel Award auhinna kui maailma kõige imepärasema sisekujundusega butiikhotell.

Reisisaatja rollis oli programmi koostanud Harjumaa Ettevõtlus-ja Arenduskeskuse konsultant-turismikoordinaator Hülle Saarts.

Tootetutvustusreiside peakorraldaja on EAS turismiarenduskeskus.