“Tänutäht” on ühiskondliku märkamise algatus, mille raames teevad Eesti muuseumid ja külastuskeskkonnad 2016 aasta suvel Politsei- ja Piirivalveametiga koostööd turvatunde kasvatamiseks ühiskonnas. Energia avastuskeskuse poolt ellu kutsutud algatusega on juba liitunud 16 muuseumi ja külastuskeskkonda.

Tänaseks on Energia avastuskeskusele lisaks algatusega liitunud juba 15 külastuskeskkonda ja muuseumi:

 1. Saaremaa Muuseum
 2. Sangaste loss
 3. Eesti Ajaloomuuseum
 4. Eesti Loodusmuuseum
 5. Eesti Tervishoiumuuseum
 6. Eesti Kaevandusmuuseum (endine Kohtla Kaevanduspark-Muuseum)
 7. Eesti Maanteemuuseum
 8. Jääaja Keskus
 9. Eesti Vabaõhumuuseum
 10. Tallinna Teletorn
 11. Tallinna Tehnikaülikooli Muuseum
 12. Eesti teatri- ja muuseumimuuseumi Särevi teatrituba
 13. Tartu linnamuuseum
 14. Tallinna Botaanikaaed
 15. Toompea loss

Sel “Tänutähe” suvel on kõigi algatusega liitunud muuseumide ja külastuskeskkondade uksed avatud tasuta külastuseks politseinikele ja nende peredele. Politseinikud omakorda osalevad suvekuudel projekti kaasatud keskuste korraldatud perepäevadel oma töö teemaliste demonstratsioonidega.

Rohkem informatsiooni leiab algatuse kodulehelt www.tänutäht.ee ning Facebooki lehelt https://www.facebook.com/Tänutäht-476289249231309/
Ka pidevalt uueneva “Tänutähe” kalendriga saab tutvuda algatuse kodulehel ja Facebooki lehel. Sealt saab teada, millal ja millises muuseumis või külastuskeskkonnas perepäevad kavas on.

Energia avastuskeskus soovib, et projekt “Tänutäht” jätkuks igal suvel ning erinevatel aastatel väärtustatakse samasuguse koostöö kaudu erinevate ühiskonna kaitsmisega tegelevate ametite tööd.

Algatus on mittetulunduslik ja seda juhivad Energia avastuskeskus ning loovagentuur Newton sel aastal koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga.


Algatusega saab liituda sel aastal kuni 13. maini.
Võtke julgesti ühendust kas kristiina@energiakeskus.ee või epp@energiakeskus.ee.