17. mail kogunesid maakondade ja linnade esindajad Eesti Turismifirmade Liidu (ETFL) kutsel Viljandi Pärimusmuusika aita, et arutada üheskoos turismimessi Tourest 2019 korralduslikke küsimusi. Tourest on pikima ajalooga ja suurim turismimess Balti riikides, mida ETFL korraldab juba 1991. aastast. Eesti inimesed ootavad messi pikisilmi, et paika seada oma puhkuseplaanid, sellel aastal külastas messi 30 109 inimest.

ETFLi peasekretär Mariann Lugus andis põhjaliku ülevaate veebruaris toimunud turismimessist ja tõi välja külastajate tagasiside küsitluse tulemused. 97% külastajatest vastasid, et messile tulemise eesmärgid said nende jaoks täidetud.

Eesti maakondade ja linnade esindajad tõid kogemuste põhiselt välja turismimessi plussid ja miinused, millest lähtuvalt saab korraldustööd veelgi efektiivsemaks muuta. Palju positiivset tagasisidet anti „Elamused ja maitsed“ halli kontseptsioonile, mille kohaselt said messikülastajad nautida ehedat Eestimaist toitu. “Puhka Eestis” hallis, mida korraldatakse koostöös EASi turismiarenduskeskusega, on koondunud kõikide Eesti maakondade ja seal asuvate turismiatraktsioonide värvikad väljapanekud.

Arenguvõimalusena peeti oluliseks koolituse pakkumist potentsiaalsetele eksponentidele, sest teatavasti ei tähenda messistendi püstitamine ja töötajate messile lähetamine veel eesmärkide saavutamist. Nutika tegutsemise korral on ettevõtetel võimalik ellu viia turunduseesmärgid alates toodete müügist kuni mainekujunduseni. Oluline on oskus võtta messist maksimumi.

Peale seminari lõppu said kõik huvilised osaleda Viljandi Pärimusmuusika aita tutvustaval  ekskursioonil. Käidi kõigis peamistes ruumides, sealhulgas mõlemas kontserdisaalis, kaminasaalis, pärimusmuusika teabekogus ja keldrikorruse garderoobides, kuhu kontserdikülastaja tavaliselt ei satu. Lisaks said ekskursioonil osalejad teada nii hoone ajaloost kui organisatsiooni tekkeloost ning ülevaate tegevusetest, mis täidavad aida aastaringi.

 

Lisainfo:

Karmen Paju
Juhatuse liige | SA Põhja-Eesti Turism
karmen@northestonia.ee | +372 506 3770
www.northestonia.ee