Möödunud nädalavahetusel, 23.-24. novembril osales viit maakonda ühendav regionaalne turismiorganisatsioon SA Põhja-Eesti Turism Helsingis toimunud traditsioonilisel Eesti kultuuri, turismivõimalusi, käsitööd ning toitu tutvustaval suurüritusel Martin Markkinat.  

Messipinnal tutvustati põhjanaabritele Harjumaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Raplamaa ja Järvamaa puhkusevõimalusi ja vastati külastajate küsimustele. Eesti on soomlaste jaoks populaarne sihtkoht eelkõige seepärast, et siia on lihtne tulla ja transpordiühendused on head. Põhjanaabreid peibutab ka kohalik toit, kultuuri- ja spordiüritused, iluteenused, soodsamad apteegitooted ja kaunis loodus.  

Tänavusel messil küsiti korduvalt infot Arvo Pärdi Keskuse, Laulasmaa ja Paldiski piirkonna kohta, uuriti mida põnevat on Rakveres vaadata, mis on Narva turismihitid ja kus saaks Järvamaal võimalikult mitmekülgse programmiga suvepäevi pidada. Positiivset tagasisidet laekus Raplamaa kohta, kus on kogetud häid külastuselamusi – kauni loodusega Mukri raba kooskõlas rahuliku väikelinna Rapla miljööga moodustab kompleksse terviku, mida soomlased hinnata oskavad. 

Eesti on soomlaste eelistatuim välisreiside sihtkoht, Swedbanki andmetel on soomlaste kulutuste osakaal kõikidest Eestis tehtud turistide kulutustest suurim ehk 37%. Soome lahe piirkonna juhtiva väljaande The Baltic Guide juhatuse liige Timo Huttunen on öelnud, et Soome pensionäride säästud ulatuvad 80 miljardi euroni − selle rahaga elaks Eesti riik seitse aastat. Seega võime tõdeda, et järjepidev turismisihtkohti tutvustav töö Soome sihtturul on jätkuvalt väga oluline.

Esimene Martin Markkinat toimus Helsingis 1983. aastal. Mardilaadast on aastate jooksul kujunenud suurüritus, mille eesmärk on tutvustada ja turundada Eesti erinevaid piirkondi. Tänavuse festivali partnerpiirkond oli Valgamaa ja Valga-Valka kaksiklinn. 

Tuglase Seltsi eestvedamisel peetav Soome suurim Eesti teemaline üritus toimus tänavu juba 36. korda.