Pärast mitmeid kuid ühistööd on projekti “Hiking Route Along the Baltic Sea Coastline in Latvia-Estonia” partnerid valinud matkarajale nime ja töötanud välja graafilise märgi. Kuna marsruut on mõeldud laiale publikule, on selle nimi kohandatud 5 keelde – läti, eesti, inglise, vene ja saksa keeltesse.

Ranniku matkarada on Lätis tuntud kui Jūrtaka Brīžiem ehk mereäärne rada, mis kulgeb nii mööda liivast kui ka kivisemat rannaäärt, mööda mereäärseid metsasid ja kalurikülasid. Linna jõudes muutub matkarada tundmatuseni, Eestisse jõudes saab temast Ranniku matkarada, mis jätkab oma kulgemist põigates mere äärest nii metsa kui kadakaväljade ja mereäärsete niitude vahele.

Matkarada ulatub Läti ja Leedu piirist Tallinnani ja pakub Sulle võimalust koos kajakate, päikese ja tuulega mere ääres mõnusalt aega veeta. Rada viib Sind ka ööbimiskohtade juurde, kus nautida sooja toitu ja pehmet voodit. Alusta matkamist ja tule rajale kus iganes soovid ja lõpeta, kui jaks otsa saab, et siis varsti taas uue hooga tagasi tulla.

Inglise keelne nimi on Baltic Coastal Hiking Trail, saksa keeles Balticher Küsten-Wanderweg ja vene keeles Tропа Балтийского моря.

Tere tulemast Ranniku matkarajale!

 

Ranniku matkaraja märgised

Allikas: Lääne-Eesti Turismi veeb