29. oktoobril toimub Lääne-Virumaal, Rakvere linnavalitsuse valges saalis Põhja-Eesti XV turismikonverents “Muutuste tuules”, mille programm pakub uusi teadmisi ja on ametialaselt kasulik. Konverentsile on oodatud kõik turismiarendajad, ettevõtjad, riigi ja kohalike omavalitsuste esindajad ning inimesed, kes soovivad leida ideid tuleviku kavandamiseks ja saavutada edu turismiäris. 

Lavale astuvad Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumi, EAS turismiarenduskeskuse, kohalike omavalitsuste ja erialaliitude mõjukad võtmeisikud. Kogemuslugusid jagavad ja väärtust pakuvad valdkonna arvamusliidritest praktikud.

Kevadel kogu maailma majanduse halvanud koroonakriis tabas meid üleöö ja teadmised, kuidas kriisi õppetunde eduks pöörata on hädavajalikud. Teatavasti on Eesti turismi arengukava 2014-2020 kehtivusperiood peagi lõppemas ja järgmiseks neljaks aastaks kavandatav turismi programm toob sektorile olulisi muudatusi, seega on regionaalne turismikonverents suurepärane koht nii värske info hankimiseks kui ka uute kontaktide loomiseks. 

Konverentsi juhib tuntud ja armastatud telenägu Hannes Hermaküla. Auditooriumi inspireerivad Harjumaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Raplamaa ja Järvamaa turismiettevõtjad, kes on koroonakriisis näinud võimalust, mitte ohtu ning suutnud nutikate lahenduste baasil rakendada uusi lahendusi. Peaesinejaks on Eesti kirjanik ja semiootik, Tartu Ülikooli vabade kunstide professor Valdur Mikita, kes on öelnud, et vanaaja inimene teadis vähe aga ta sai kõigest aru. Meie teame kohutavalt palju aga me ei saa enam millestki aru.

Konverentsi eesmärk on toetada turismi arengut ja tugevdada valdkonnaülest koostööd. Konverents toimub heas koostöös Rakvere Linnavalitsuse ja Lääne-Viru Omavalitsuste Liiduga. Traditsioonide kohaselt tunnustataksekonverentsil Põhja-Eesti parimaid turismiedendajaid ja -ettevõtteid. Põnevust pakub Põhja-Eesti kohaliku joogi- ja toidumeenete konkursi võitjate väljakuulutamine. Kohapeal toimub Põhja-Eesti toidu minilaat ja degusteerimine.

Konverentsi osalustasu on 25 eurot. Vaata lähemalt programmi, tutvu esinejatega ja registreeru enne, kui kohad täis: https://www.northestonia.ee/turismikonverents/

Toimumiskohas on tagatud kõik tingimused osalejate turvalisuse tagamiseks. Palume osalejatel sisenemisel ja väljumisel desinfitseerida käsi ning hoida mõistlikku distantsi teiste osalejate ja esinejatega.

SA Põhja-Eesti Turism on Harjumaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Järvamaa ja Raplamaa omavalitsuste liitude ning mittetulundusühing Eesti Maaturism poolt asutatud turismiorganisatsioon, mille eesmärk on koordineerida ning arendada turismialast tegevust ja turismiettevõtlusele vajalikku keskkonda Põhja-Eestis.

Lisainfo: 

Karmen Paju 
Juhatuse liige | SA Põhja-Eesti Turism
karmen@northestonia.ee | +372 506 3770
www.northestonia.ee