Eelneval nädalavahetusel, 30.-31. juulil toimus Tallinna Raekoja platsil igasuvine üritustesari nimega “Ava Lava, Tallinn”. Oma infotelgiga oli väljas ka Sihtasutus Põhja-Eesti Turism.

Ürituse eesmärk on Tallinnat väisavatele turistidele ja ka kohalikele lähemale tuua Eesti maakondade käsitöötooted, kultuurikollektiivid ja reisiinfo. Sellel laupäeval ja pühapäeval olid Põhja-Eesti päevad, kus oli esindatud maakonnad Harjumaast Virumaadeni. “Ava Lava, Tallinn” peakorraldaja Maive Nahksepp tõdes, et külastajaid on rohkelt ning palju on inimesi, kes on muutunud iga-aastasteks ürituse külastajateks.

Koos SA Põhja-Eesti Turism koosseisuga olid oma esindajatega väljas ka Raplamaa ja Järvamaa esindajad, kes lisaks endi maakondade esindamisele ei jäänud kitsiks turiste saata ka teisi maakondi külastama. Rapla Turismiinfokeskuse infokonsultant Sigrid Hiis oli positiivne ning soovitas kõigil Raplamaa käsitöölistel kindlasti järgmine aasta osa võtta, sest inimesi külastas Raekoja platsi palju ning Rapla käsitööliste müük oli edukas. Ka Järva Maavalitsuse turismi- ja turundusspetsialist Kairi Rebane tõdes, et üritus oli edukas suures osas ka tänu suurepärasele ilmale. Samas nentis ta ka, et laudadel oleks võinud olla rohkem snäkke ning tegi ettepaneku järgmistel aastatel ehk Raekoja platsi rohkem maakonniti segmenteerida. Järvamaalt oli esindajana tulnud ka Järvamaa Turismiinfokeskuse infokonsultant Piret Sihver, kes lisaks professionaalsele turismiinfo jagamisele võttis enda peale fotograafi ameti.

Infotelgi külastavus

Kahe päeva jooksul sai Põhja-Eesti infotelgist abi umbes 400 inimesest, kellest suurema protsendi moodustas kohalik elanik, kes soovis uudistada Tallinnast kaugemale. Palju oli ka kruiisituriste, kelle põhiliseks huviks olid Tallinn ja selle ümbrus. Leidus ka vagunelamuga reisivaid turiste, kelle ajendiks oli Tallinnast eemale minna ning kes olid väga huvitatud erinevatest puhkevõimalustest maapiirkondades. Meie poole pöörduti ka konkreetsemate küsimustega – uuriti näiteks militaarmarsruutide kohta ning kust saab lambavillakasukat osta.

Sihtasutuse Põhja-Eesti Turism juhataja Karmen Paju sõnul oli maakondade otsus turundusalasesse üritusse panustada igati põhjendatud, külastajatele õnnestus tutvustada Eesti  erinevaid piirkondi ning suunata neid ka pealinnast väljapoole. Paju avaldas tunnustust „Ava Lava, Tallinn!“ korraldajatele.

Üritustesarja “Ava Lava, Tallinn” viimane Eesti piirkond on Lääne-Eesti, mis toimub taas Raekoja platsil 20.-21. augustil. Juba toimunud on Ida-, Lõuna- ja Põhja-Eesti päevad.

Video: TTV

Categories: Sihtasutuse uudised

Related Posts

Pressiteated

SA Põhja-Eesti Turism osales suurüritusel „Ava Lava, Tallinn! 2017“

Möödunud nädalavahetusel, 17-18. juunil toimus Tallinna Raekoja platsil suurüritus „Ava Lava, Tallinn!“, kus Põhja-Eesti turismiedendajad tutvustasid regiooni puhkevõimalusi.

Sihtasutuse uudised

Kevadine tootetutvustusreis täis lumesadu ja uusi turismiobjekte

09.-11. mail toimus Tartumaal turismiinfokeskuste ja EAS Turismiarenduskeskuse töötajatele suunatud tootetutvustusreis, kus tutvuti Tartumaa uute objektidega või juba heade teada-tuntud vaatamisväärsustega, mis on endale uue värske võõba peale saanud.

Sihtasutuse uudised

Edu peitub detailidest moodustuvas tervikus

9. mail korraldas SA Põhja-Eesti Turism koostöös ettevõttega BDA Consulting OÜ piirkonna turismiettevõtjatele ja sihtkoha arendajatele suunatud teenusedisaini ja turismiturunduse seminar-koolituse, mis toimus Tallinna Teeninduskoolis.